hare dinçer

Merhaba, ben Hare,

Uzun zamandır sizlerle hayat serüvenimde inişlerimi çıkışlarımı, yolumun sağlıklı yaşam ile nasıl kesiştiğini ve öğrendiklerimi aktarmanın hayalini kuruyordum. İşte şimdi bu hayali gerçekleştirmenin tam vakti!

Ticaretle geçen hayat serüveninde turizm, tekstil ve gıda sektöründe ithalat ve ihracat yaptım. İş koşuşturması herkes gibi bana da çok fazla geldi.

Vitae, amet amet in maecenas aliquet ipsum. Lobortis bibendum ut massa lorem blandit pellentesque in varius facilisis. Id lectus in nibh sit sem tristique pharetra .
Tincidunt dictum nec sodales nunc viverra massa. Egestas sed id nunc arcu malesuada adipiscing orci id turpis. Convallis mollis vulputate quam egestas.

Bir yandan üniversitede Sahne Sanatları bölümünde okuyordum, bir yandan bu işlerle uğraşıyordum. Yıllar içinde, yeni şeyler öğrenme isteğim ve insan psikolojisine olan merakımdan dolayı Cambridge’de Anglia Ruskin Üniversitesi’nde online olarak psikoloji eğitimi aldım.

Yıllar içinde, bazıları çok büyük hastalıklar olmak üzere, bir sürü hastalık geçirdim. Yaşadıklarım hayat koşuşturması içinde biraz durup düşünmeme sebep oldu. Geçirdiğim rahatsızlıkları yönetebilmek için, hayat rutinimde yaptığım yanlışları öğrenmek istedim. Bu olumsuzluklar beni ilk başta üzse de, sağlıklı yaşam hakkında daha çok bilinçlenip güçlenmeme sebep oldu. Hani derler ya; “Her işte bir hayır var.” Aynen öyle! Böylelikle, uzun yıllar sağlık ve beslenmenin ilişkisi ile ilgili araştırmalar yaptım.

Aynı zamanda, kendi yaşamıma ve insanların yaşamına dokunma isteğim sonucunda bütünsel yaşam koçluğu sertifikası aldım. Bir psikolog, kişiyi dinleyip ona doğru yönlendirmelerde bulunarak, yaşadığı sıkıntıyı çözmeye, stresten kurtarmaya yardım eder. Bir diyetisyen, kişinin kilo alma/verme dengesini düzenler. Yaşam koçu ise, bu ikisinin bir araya gelmesinden doğan bir boşluğu doldurur. Aşk, ilişkiler, aile, yaşam, iş, okul, spor… Yaşam koçu desteğini hayatınızın pek çok alanında kullanabilirsiniz.

Bu konularda bilgilenmek amacıyla o kadar fazla okudum ki, artık bu okuduklarımı sizinle paylaşmanın vakti geldi. Bu sayfada sizlerle, başımıza gelen olumsuz olayları nasıl olumluya çevirebileceğimizin canlı bir örneği olarak, akademik araştırmalarımı paylaşıyor olacağım.

Bu web sayfasında, sağlıklı beslenmeden yogaya, meditasyondan bilimsel makalelere, gezi yazısından hayvan sevgisine, birçok konu ile ilgili içeriği bulabileceksiniz. Bu içerikleri sizinle paylaşmak hem beni çok mutlu ediyor hem de yolculuğumda bir pencere açıp sizleri selamlamak beni heyecanlandırıyor.

İyilik enerjisi benliğinizden eksik olmasın.

Hare,